HOME Akumulátory Elektromotory Motory Nabíječky Přijímače RC soupravy Regulátory Serva Stavebnice Vrtule
BAZAR   Download   JAK OBJEDNÁVAT - FAQ   Odkazy   Manuály   Žebříček RC souprav   Kontakt   Email-objednávka

Firma RC dráha Vám nabízí prodej know how (volný překlad: ukázat jak na to) - t. j. prodej kompletního technického řešení na provozování nové modelářské atrakce - půjčování rádiem řízených modelů aut. Atrakce je vhodná pro kluky i holky od 5 do 105 let.

Stroje připraveny - pouť v Ústí 7:00 hod.

Tuto atrakci je možné provozovat především na poutích a dále na různých akcích např. výstavách, závodech apod. na kterých pořadatel pořádá akci pro dospělé a pro děti od 5 let výše jsou k dispozici různé „pouťové“ atrakce.
Tato atrakce je také vhodná pro pořádání vlastních akcí - reklamní letáčky se prostřednictvím např. České pošty (kus za 30 haléřů) rozešlou do každé domácnosti na vybraném území, popř. se na plakátové plochy a na nástěnky v Základních školách umístí reklamní plakáty zvoucí na tuto akci.

Atrakci - toto podnikání lze provozovat vedle svého současného zaměstnání jako dodatečný zdroj příjmů - t. j. jako vedlejší pracovní poměr (VPP) nebo jako své hlavní povolání (HPP).


Podrobnější údaje k inzerátu v časopisu „RC modely“ č. 9 / 99:


Firma RC dráha - Stanislav Vinklárek
753 61 Klokočí 4, IČO: 676 90 963
prodává za 10 000 Kč

know how

na novou pouťovou modelářskou atrakci - půjčování rádiem řízených modelů aut.

Ekonomické údaje:

vstupní náklady - do 55 tisíc,
denní tržba - do 3,5 tisíc,
denní náklady - 0 až 300 Kč,
návratnost investice - cca 30 dnů.

Technické a další údaje:

doba jízdy modelu na jedno nabití akumulátorů - 90 minut,
jednomužná obsluha, osobní auto.
Kontaktní telefon: 724 307 447

Vstupní výdaje jsou do částky 55 000 Kč + 10 000 Kč za know how. Částku 10000 Kč je možné ušetřit - viz dále.

Stroje připraveny - pouť v Ústí 7:01 hod.

V ceně 55 000 Kč jsou náklady na modely aut včetně kompletního příslušenství - RC vybavení, regulátorů a náklady na vlastní dráhu po které modely jezdí a dále náklady na výrobu nebo koupi nutného příslušenství.
Při nákupu potřebných komponentů lze ušetřit i několik tisíc korun - v ceně výdajů do 55 000 Kč je zahrnut nákup potřebných komponentů za běžné maloobchodní ceny (bez slev).
Dalších úspor je možné dosáhnou také tím, že použijete komponenty, které už vlastníte a používáte pro svou současnou (třeba jen rekreační) modelářskou i nemodelářskou činnost - akumulátory, nabíječky apod. V „know how“ jsou popsány 3 různé varianty sestav napájení akumulátorů - nejdražší sestava je v ceně vstupních nákladů (55000 Kč), což znamená, že při použití jiné sestavy ušetříte dalších několik tisíc korun.

Denní tržba jsou utržené peníze za 1 den provozování. Na poutích (hodech) lze vydělat částku přesahující i 3000 Kč denně, za víkend až 5000 Kč. V případě provozování více modelů aut než je doporučené a vyzkoušené minimum (počet provozovaných modelů je v ceně know how) je možné tržbu ještě zvýšit.

Denní náklady jsou náklady spojené s provozováním atrakce na 1 den:

- za pronájem plochy (průměrná cena nájmu se pohybuje kolem 1 Kč / m2 a den v případě pronájmu obecního - městského pozemku),
- na přepravu - benzín,
- na reklamu - reklamní letáčky, plakáty - nutné jen při pořádání vlastních akcí.
Denní náklady dle současných zkušeností nepřesáhly 200 Kč.

Technické informace

- modely aut jsou konstrukčně vyřešeny tak, že při svižné jízdě na jedno nabití akumulátorů jezdí 90 minut. Rychlost modelů je taková, aby model uřídil (na plný plyn) i začátečník - nemodelář, ale je zároveň taková, že modely jezdí dostatečně rychle a tím i pro „jezdce“ zajímavě,
- na provozování atrakce není nutná el. přípojka 230 V.

Obsluha - k provozování atrakce stačí pouze „jednomužná“ obsluha - t. j. 1 člověk, který prodává jízdenky a kontroluje vlastní provoz modelů aut.

Přepravní nároky - k přepravě všech modelů včetně vlastní dráhy postačuje jen jeden osobní automobil a to i bez přívěsného vozíku.

Technická náročnost - k úpravám a montáži kupovaných výrobků postačuje běžné nářadí - šroubováky, svěrák, kladivo, pilka na kov, el. vrtačka, pistolová páječka apod. Vše je popsáno tak, aby vše sestavil a pochopil každý modelář.

A co za 10 000 Kč kupujete:

Kupujete kompletní technické řešení popsané na 39 stranách formátu A 4 t. j.:

- vyzkoušené a v praxi - 4 roky - ověřené technické řešení vlastních modelů aut včetně nenáročných úprav, informace o doporučených i nedoporučených výrobcích - RC soupravách, regulátorech, nabíječkách atd.
- podrobné informace vztahující se k dráze po které modely jezdí včetně popisu nenáročné výroby této dráhy,
- podrobné informace k jednoduché výrobě nebo koupi nutného příslušenství,
- popis toho jak vše potřebné přepravovat najednou v osobním autě,
- základní informace vztahující se k provozování této atrakce - živnostenský list, registrace u FÚ, zdravotní pojišťovny, Správy sociál. zabezpečení, základní informace o účetnictví atd.,
- zkušenosti z praktického provozování atrakce - strategie podnikání a reklamy.

Poznámka 1: Nakupovat a sestavovat potřebné komponenty pro provozování této atrakce můžeme okamžitě po zakoupení know how a to i bez vyřízení živnostenského listu. Všechny daňové doklady, faktury apod. si schováváme a o živnostenský list požádáme nejlépe v lednu následujícího roku - do nákladů si totiž můžeme zahrnout všechny výdaje spojené s budoucím provozováním atrakce12 měsíců před zahájením vlastního podnikání - provozování atrakce.

Poznámka 2: Akumulátory, nabíječky, RC soupravy a jiné výrobky, které budete pro provozování této podnikatelské činnosti potřebovat, lze samozřejmě snadno využívat i pro svou nepodnikatelskou modelářskou činnost - v leteckém, lodním a automobilovém modelářství.

Nabídka na prodej potřebných komponentů.

Firma "RC dráha“ nabízí také prodej a případně montáž některých potřebných komponentů:

- NiCd/NiMH akumulátorů a už spájených packů včetně konektorů,
- RC souprav a regulátorů,
- nabíječek včetně příslušenství.

Pokud se rozhodnete atrakci provozovat doporučujeme Vám know how zakoupit, poněvadž při vlastním experimentování „proděláte“ minimálně 10000 Kč, další peníze ztratíte na nižších tržbách a také promarníte spoustu času.

Při zakoupení know how si vyžádejte smlouvu a podepsanou kopii smlouvy zašlete zpět na adresu:

Stanislav Vinklárek - RC dráha
753 61 Klokočí 4

Po zaplacení Vám zašleme poštou doporučeně know how včetně faktury na vaši adresu.


HOME Akumulátory Elektromotory Motory Nabíječky Přijímače RC soupravy Regulátory Serva Stavebnice Vrtule
BAZAR   Download   JAK OBJEDNÁVAT - FAQ   Odkazy   Manuály   Žebříček RC souprav   Kontakt   Email-objednávka