HOME Akumulátory Elektromotory Motory Nabíječky Přijímače RC soupravy Regulátory Serva Stavebnice Vrtule
BAZAR   Download   JAK OBJEDNÁVAT - FAQ   Odkazy   Manuály   Žebříček RC souprav   Kontakt   Email-objednávka
logo

Návod - pneumatické podvozky Eurokit


Základní informace

Pneumatické podvozky se dodávají ve 3 velikostech :
- s polyamidovým kamenem plněným uhlíkovými vlákny ve velikosti MINI (do 3 kg), STANDARD (do 5 kg), GRAND (do 9 kg) a MAXI (do 15 kg)
- s duralovým kamenem a úhlem vysunutí nastavitelným v rozmezí 85-90° ve velikostech STANDARD, GRAND a MAXI
- s duralovým kamenem a nohou otáčející se při zasouvání o 90° ve velikosti GRAND a MAXI

Pneumatické podvozky Eurokit jsou poháněný stlačeným vzduchem a pracují takto :
Pomocí hustilky je přes plnící ventil natlakována tlaková nádobka. Hlavní ventil ovládaný servem přepouští stlačený vzduch z nádobky do pracovních válců jednotlivých podvozkových noh a umožňuje tak jejich zasunutí. Případná netěsnost v kterémkoliv místě systému doprovázená ztrátou tlaku způsobí vysunutí podvozku a dovolí tak bezpečné přistání.

Montáž podvozku a jeho údržba

1) Celý systém podvozku sestavte dříve než jej budete instalovat do modelu. Vyzkoušejte jeho spolehlivou funkci a ujistěte se, že vše dobře těsní. Snadno se o tom přesvědčíte, pokud celý systém ponoříte do nádoby s vodou a sledujete zda neunikají bublinky.

2) Ovládání hlavního ventilu je třeba věnovat zvýšenou pozornost, pokud má podvozek správně pracovat. Píst ventilu je ovládán pomocí táhla zhotoveného z ocelového drátu průměru max. 1 mm procházejícího otvorem v pístu a zajištěného pomocí dvou stavěcích kroužků. Posouváním stavěcích kroužků po táhlu můžete nastavit rozsah pohybu pístu.

3) Pokud chcete změnit rychlost, kterou se podvozek zasouvá a vysouvá, použijte k tomu regulační stavěcí kroužky s otvorem 4 mm a stavěcím šroubem. Kroužek nasuňte na tlakovou hadici na výstupu z hlavního ventilu a dotahováním stavěcího šroubu nastavte požadovanou rychlost.

4) Hlavní ventil a jeho pohyblivé části jsou dodávány od výrobce již řádně namazané. Po nějaké době provozu je vhodné namazání obnovit po odpojení hadičky vedoucí k tlakové nádobce kápnutím několika kapek silikonového oleje do přívodního otvoru ventilu. Po opětovném připojení tlakový vzduch zajistí dokonalé promazání všech částí.


Schéma zapojení pneumatického podvozku - ZDE
Pozn.: Katalog Eurokit si můžete prohlédnou nebo stáhnout - katalog Eurokit
Velikost souboru je 2210 kB.

HOME Akumulátory Elektromotory Motory Nabíječky Přijímače RC soupravy Regulátory Serva Stavebnice Vrtule
BAZAR   Download   JAK OBJEDNÁVAT - FAQ   Odkazy   Manuály   Žebříček RC souprav   Kontakt   Email-objednávka