HOME Akumulátory Elektromotory Motory Nabíječky Přijímače RC soupravy Regulátory Serva Stavebnice Vrtule
BAZAR   Download   JAK OBJEDNÁVAT - FAQ   Odkazy   Manuály   Žebříček RC souprav   Kontakt   Email-objednávka

Multiplex ROYAL evo9

ROYAL evo9 nabízí :


Speciální možnosti řady evo :

Digitální trimy

   Vysílač je vybaven moderními digitálními trimy, které pracují jako "středové", což znamená, že ovlivňují pouze dráhu kolem neutrálu kniplu a koncové výchylky serv nejsou posunuty. Výhodou tedy je, že je k dispozici plná výchylka serva bez nutnosti nechat rezervu pro trim.
   Každý posun trimu je signalizován opticky na displeji a také i akusticky. Akustickou signalizaci je možné vypnout.
   Po stisku obou tlačítek trimu je trim vynulován - trim se nastaví do neutrální polohy (= uložení trimu).


Přijímače s dekódováním IPD

   Firma Multiplex přišla s technologií IPD, která slučuje výhody přijímačů pracujících v modulaci FM (rychlý přenos signálu) a PCM (kontrola signálu, fail-safe). Přijímače IPD jsou kompatibilní s vysílači jiných značek.
Přijímače IPD podrobují přijatý signál kontrole a servům předávají jen správný signál v rozmezí 0,89 až 2,35 ms. Nesprávný signál je nahrazen posledním správně přijatým signálem až po dobu do 0,5 sekundy. Takto je potlačena většina rušení nebo je aspoň omezen jejich vliv.
Pokud přijímač IPD neobdrží správný signál po 0,5 sekundě, přesune všechna serva do naprogramovaných nouzových poloh.
Nastavení nouzových výchylek je velmi jednoduché : zapněte vysílač a přijímač a všechny ovládače nastavte do polohy odpovídající nouzovým výchylkám serv a na dobu 1 sekundy zasuňte zkratovací propojku do zdířky přijímače označené "D" nebo "B/D". Správnost naprogramování ověříte jednoduše tak, že libovolně vychýlíte ovládače na vysílači a vysílač vypnete. Serva musí po 0,5 sekundě přejít do nouzové polohy.
Přijímače IPD rovněž kontrolují kvalitu příjmu - přijímaný signál a dále ho upravují. Silný signál je propouštěn beze změny dále, ale čím je signál slabší, tím je signál výrazněji upravován. Takto se silně omezuje účinek jakéhokoliv rušení, ale také zpomalení reakce modelu piloty varuje, že nastal nějaký problém a je vhodné přilétnout s modelem blíže - změnit směr letu nebo polohu antény vysílače.

Přijímače se syntetizérem

   U přijímače, který je vybaven syntetizérem, můžete v rámci daného pásma nastavit libovolný kanál, aniž byste museli mít jakékoliv přijímačové krystaly. Přijímače se syntetizérem značky Multiplex jsou zkonstruovány tak, aby nemohlo v žádném případě dojít k naladění nesprávného kanálu.
Provozní kanál se volí stiskem tlačítka na přijímači nebo na programovacím kabelu (pokud je přijímač v modelu nepřístupně uložen). Nejbližší jiný vysílač v provozu musí být vzdálen alespoň 10 metrů.
Postup : zapněte vysílač s anténou plně vytaženou. Stiskněte tlačítko na přijímači a současně zapněte napájení přijímače. Přijímač nyní skenuje pásmo a najde si kanál "svého" vysílače - rozsvítí se indikační LED dioda. Opakovaným pohybem ovládačů mezi krajními polohami vyzkoušejte funkci serv. Svícení LED diody potvrdí správný kanál a uloží tento kanál do paměti. Nyní přijímač vypněte a po opětovném zapnutí napájení přijímače je RC souprava připravena k provozu.

Přijímače s vestavěným přepínačem napájecích akumulátorů

Pro zvýšení bezpečnosti provozu u velkých a obřích modelů se běžně používá napájení z dvojice akumulátorových sad. Některé přijímače Multiplex jsou vybaveny vestavěným elektronickým přepínačem. Výhodou tohoto systému je jednoduchost a spolehlivost provozu. Pro napájení je třeba použít dvě 5-ti článkové sady stejné kapacity. Systém napájení zajišťuje rovnoměrné vybíjení obou sad a rovněž brání vzájemnému vybíjení.

HOME Akumulátory Elektromotory Motory Nabíječky Přijímače RC soupravy Regulátory Serva Stavebnice Vrtule
BAZAR   Download   JAK OBJEDNÁVAT - FAQ   Odkazy   Manuály   Žebříček RC souprav   Kontakt   Email-objednávka