HOME Akumulátory Elektromotory Motory Nabíječky Přijímače RC soupravy Regulátory Serva Stavebnice Vrtule
BAZAR   Download   JAK OBJEDNÁVAT - FAQ   Odkazy   Manuály   Žebříček RC souprav   Kontakt   Email-objednávka

Několik informací dovozce

Americká firma Traxxas patří mezi nejpřednější světové výrobce RC aut a zvláště její monster trucky patří mezi nejprodávanější modely vůbec. Traxxas dodává především off-road modely s pohonem spalovacím motorem i elektromotorem v měřítku 1:10, které jsou ale díky použití výkonných motorů svými rozměry spíše podobné běžným modelům v měřítku 1:8.
Všechny modely jsou dodávány v provedení RTR (=sestavené), s dvou nebo tříkanálovou volantovou RC soupravou, instalovanými servy a elektry i s obousměrnými elektronickými regulátory otáček. Auta Traxxas se vyznačují řadou unikátních konstrukčních prvků zajišťujících vynikající jízdní vlastnosti, vysokou odolností vůči poškození a opotřebení a také elektrickými startéry usnadňující startování motorů.

Nejdůležitější vlastnosti:

Materiály
Základní díly šasi modelů se spalovacím motorem jsou vyrobeny z vysokopevnostní hliníkové slitiny 6061 T6 a doplňují je díly kompozitové. Ramena jsou vylisována z houževnatého plastu plněného skleněnými vlákny. U modelů s elektromotorem je základ šasí z kompozitových materiálů.

Motory
Elektry jsou již v základním provedení poháněny modifikovanými motory s 20 závity zajišťujícími 20-30 % nárůst výkonu oproti sériovým motorům.
Špičkové modely se spalovacím motorem jsou poháněny „dvaapůlkou“ TRX 2,5R se zadním výfukem a kompozitovým RC karburátorem s posuvným šoupátkem. Můžete jej vyladit až na téměř 50 000 ot./min. Startují se snadno pomocí palubního elektrického startéru EZ-Start.

Startování a žhavení
Pro snadné startování jsou modely se spalovacím motorem vybaveny elektrickým startérem – přesněji řečeno celým startovacím systémem EZ-Start 2. Ten se skládá z lehkého elektromotoru připojeného ke spalovacímu motoru prostřednictvím planetové převodovky. Napájení a ovládání zajišťuje kompaktní pouzdro s řídící elektronikou a šestičlánkovým akumulátorem (velikost SC = běžný pohonný akumulátor pro elektry). K modelu se připojuje jediným kabelem a zajišťuje zároveň také žhavení. Startování vypadá tak, že po natankování zapnete vysílač a přijímač, zapojíte kabel od řídící jednotky EZ-Start 2 do konektoru na modelu, stisknete tlačítko... a je to!

Převodovky
Specialitou výrobce u modelů se spalovacími motory jsou dvourychlostní automatické převodovky s ručním (knoflíkem na vysílači) řazením chodu vpřed a zpátečky. Ve špičkovém provedení u modelu REVO řídí řazení rychlostí elektronický systém OptiDrive se snímačem měřícím skutečné otáčky na hřídeli. Monster truck E-Maxx s elektrickým pohonem má nejen obvyklý obousměrný regulátor pro jízdu vpřed a vzad, ale také dvourychlostní převodovku s ručním řazením.

Tlumiče
U větších monster trucků je každá poloosa odpružena dvojicí hydraulických tlumičů s extrémně vysokým zdvihem (celkem je jich tedy v modelu 8); u špičkového REVA jsou uloženy podélně pro výrazné snížení těžiště modelu.

Regulátory otáček
Elektry jsou dodávány s obousměrnými elektronickými regulátory otáček. Dvoumotorový E-Maxx napájený z dvojice šestičlánků v sérii má regulátor vyvinutý a vyráběný nejpřednějším producentem elektroniky pro RC auta firmou Novak s množstvím nastavitelných parametrů, funkcí inteligentního brždění, inteligentní ochranou proti přetížení a takřka geniálním „jednotlačítkovým“ systémem programování Novak.

Návod
Obvyklý podrobný obrázkový návod je doplněn rozsáhlým textem o základech RC automobilového modelářství a především instruktážním DVD diskem.

HOME Akumulátory Elektromotory Motory Nabíječky Přijímače RC soupravy Regulátory Serva Stavebnice Vrtule
BAZAR   Download   JAK OBJEDNÁVAT - FAQ   Odkazy   Manuály   Žebříček RC souprav   Kontakt   Email-objednávka